w

Jak zarabiać na konopiach w Polsce? Zobacz od środka Kombinat Konopny Macieja Kowalskiego!

Przez dużą część XX wieku Polska była trzecim co do wielkości producentem konopi przemysłowych na świecie. Niestety konopie w pewnym momencie zostały zapomniane. Na szczęście to się zmienia za sprawą Macieja Kowalskiego i jego Kombinatu Konopnego. Odwiedziłem jego firmę żeby pokazać Wam jak wygląda uprawa i przetwórstwo konopi oraz jakie są perspektywy rozwoju. Warto obejrzeć, gdyż 16 listopada o 16:20 startuje emisja akcji, dzięki którym każdy z Was będzie mógł stać się współwłaścicielem konopnego biznesu! Miłego oglądania!

Włókno konopne jest uznawane za jedno z najmocniejszych naturalnych włókien na świecie. Przez stulecia wykorzystywano je jako surowiec włókienniczy zarówno do produkcji odzieży, jak i w zastosowaniach technicznych – m.in. produkcji lin czy żagli.

Maciej Kowalski, aktywista konopny i jeden z prekursorów polskiego rynku konopi przemysłowych pokazuje, że możliwa jest odbudowa polskiego przemysłu konopnego poprzez powrót do tradycyjnych polskich upraw oraz dobrych praktyk sprzed lat w połączeniu z nowoczesnymi technologiami.

Perspektywiczny biznes

Maciej całą karierę zawodową poświęcił zgłębianiu technik uprawy i przetwórstwa konopi przemysłowych. W 2014 roku założył pierwszą prywatną firmę w Polsce, która uzyskała państwową licencję na uprawę i przetwórstwo konopi przemysłowych. Firma została uznana za jeden z najbardziej perspektywicznych biznesów, z szacunkową wyceną na poziomie 100 000 000 zł.

Kombinat Konopny to jego nowa inicjatywa, która powstała w 2019 roku i początkowo koncentrowała się na szeroko zakrojonych pracach badawczo-rozwojowych. Prowadzono m.in. testy technologiczne i laboratoryjne związane z optymalizacją produkcji i technologią upraw, szukając najlepszych rozwiązań agrotechnicznych w zakresie doboru odmian, terminu siewu, nawożenia i technik zbioru konopi przemysłowych. Łącząc nowoczesne technologie z tradycyjnymi, często zapomnianymi dziś metodami pracy przeprowadzono łącznie setki badań z procesowaniem włókien konopi w poszukiwaniu możliwości dających najwyższą jakość produktów przy minimalnych kosztach.

Napisane przez Mestosław

Aktywista racjonalnej polityki narkotykowej. Twórca edukacyjnego kanału “Wiem co ćpiem” oraz “Mestosław” na YouTube. Członek Polskiej Sieci Polityki Narkotykowej oraz Społecznej Inicjatywy Narkopolityki. Współzałożyciel oraz członek zarządu Polskiego Towarzystwa Psychodelicznego. Współpracownik Wolnych Konopi. Ekspert społeczny Parlamentarnego Zespołu ds. Legalizacji Marihuany. Absolwent Europeistyki oraz Studium Pedagogicznego na Uniwersytecie Warszawskim, gdzie obronił pracę magisterską dotycząca polityk narkotykowych w Unii Europejskiej.

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Ładowanie…

Ładowanie…

0

Uzależnienie od opioidów powinniśmy leczyć także lekami dostępnymi na receptę! – apel PSPN do Marszałkini Sejmu

“Nadszedł czas na odważne kroki, nadszedł czas na legalizację marihuany!” Czy Koalicja Obywatelska powie TAK legalizacji marihuany?