w

Najlepsze waporyzatory do 500 zł

Zakup waporyzatora może wydawać się sporym wydatkiem. Wiele osób myśli, że na porządny sprzęt trzeba wydać przynajmniej 1 000 zł. Z tego artykułu dowiesz się, jakie są najlepsze waporyzatory w ekonomicznej cenie. Interesują Cię największe hity? Sprawdź ranking waporyzatorów 2020, czyli 9 najlepszych jednostek według ekspertów z VapeFully!

Wybór waporyzatorów jest duży i często można czuć się zagubionym. Przyznam Wam się, że ja również czasem tak się czuję. Cały czas wspólnie z Wami odkrywam sekrety waporyzacji i bogactwo sprzętów, jakie są na rynku. Żeby ułatwić Wam wybór przedstawię trzy waporyzatory do 500 zł, które mogę polecić z czystym sumieniem. Są to najlepsze z najlepszych sprzętów w ekonomicznej cenie. Swój wybór konsultowałem z VapoManiakiem, o którym śmiało mogę powiedzieć, że jest dla mnie największym autorytetem w Polsce jeśli chodzi o waporyzatory.

Oczywiście na samym początku muszę wyjaśnić, że ranking ten tyczy się wyłącznie sprzętów elektronicznych. Oprócz  nich na rynku są także waporyzatory butanowe, takie jak VapCap M 2018 z którego często korzystam. Jest on obecnie za 259 zł i jest to najtańszy z waporyzatorów, jakie polecam. Sprzęty elektroniczne są z innej bajki i muszę przyznać, że oba rodzaje lubię i korzystam z nich wymiennie.

X-MAX Starry V2

Po pierwsze X-MAX Starry V2 to bardzo niewielki waporyzator, który rozmiarem zbliżony jest do PAXa 3, z którego również bardzo lubię korzystać. Takie poręczne waporyzatory są dyskretne i idealnie nadają się do inhalacji poza domem. Mimo małego rozmiaru X-MAX Starry V2 posiada pełną regulację temperatury z dokładnością do 1 stopnia Celsjusza. Na wbudowanym wyświetlaczu można łatwo sprawdzić temperaturę, stan baterii oraz czas pozostały do końca sesji. Sprzęt rozgrzewa się bardzo szybko bo w ok. 30 sekund i produkuje dużą parę. Susz ogrzewany jest niemal wyłącznie kondukcyjnie. Co ważne, jego obsługa jest prosta i intuicyjna.

https://www.instagram.com/p/BZn7zXDlsnp/?utm_source=ig_web_button_share_sheet

To co wyróżnia X-MAX Starry V2 to fakt, iż znajdziemy w zestawie również wkład do waporyzacji koncentratów. Można na nim ustawić nawet 240 stopni Celsjusza, co powoduje, że radzi sobie z koncentratami lepiej niż inne waporyzatory do suszu. Standardowo na jednym ładowaniu susz można ogrzewać około godziny. Ciekawą sprawą jest jednak wymienna bateria, co może przydać się podczas różnych dłuższych wypadów. Obecnie X-MAX Starry V2 kosztuje 429 zł i zdecydowanie jest wart swojej ceny.

Fenix Mini

Kolejnym polecanym przeze mnie waporyzatorem jest Fenix Mini, który jest jednym z najmniejszych waporyzatorów na rynku i bez problemu można go ukryć w dłoni. Wszystko zamknięte jest w wytrzymałej i eleganckiej obudowie. Jest on więc bardzo dyskretny.

Fenix Mini jest urządzeniem hybrydowym ze zdecydowaną przewagą konwekcji. Fakt, iż susz ogrzewany jest głównie strumieniem gorącego powietrza gwarantuje bardzo dobrą jakość pary oraz jej smak. Para także jest dobrze schłodzona oraz uznawana za jedną z najlepszych w tej kategorii cenowej. Jej ilość może pozytywnie zaskoczyć. W tym waporyzatorze również możemy regulować temperaturę z dokładnością do 1 stopnia Celsjusza. Sprzęt rozgrzewa się równie szybko i w przeciągu 30 sekund osiąga najwyższą dostępną temperaturę. Fenix Mini jest bardzo prosty w obsłudze. Można nawet powiedzieć, że obsługa jest banalnie prosta. W przypadku inhalacji wystarczy robić długie wdechy i nie ma tutaj znaczenia ich tempo.

https://www.instagram.com/p/BoJ1fDhBU-N/?utm_source=ig_web_button_share_sheet

Waporyzator ten jest bardzo wydajny i najlepiej działa przy ilościach suszu rzędu 0,1 g. Słabą stroną tego sprzętu jest bateria, która pozwala na 30-40 minut ciągłej pracy, co przekłada się na 4-5 inhalacji po 8 minut każda. Nie ma też możliwości jej wymiany, jak w przypadku X-MAX Starry V2. Wszystko to można jednak rozwiązać poprzez zabranie ze sobą na wypad powerbanku, bo Fenix Mini ładowany jest przez port mikro-USB. Obecnie Fenix Mini kosztuje 449 zł.

XVape Fog

Trzecim waporyzatorem jest XVape Fog, którego wyróżnia to, że mimo, iż wyposażony jest w hybrydowy system grzewczy to susz ogrzewany jest niemal całkowicie konwekcyjnie. Dzięki temu jakość pary jest znacznie lepsza niż w przypadku waporyzatorów kondukcyjnych, które najczęściej dostępne są w tym przedziale cenowym.

Oprócz wysokiej jakości pary XVape Fog zapewnia również doskonałą wydajność i oszczędność materiału. W komorze mieści się 0,15 g luźno wsypanego suszu. Co ważne, komory nie trzeba wypełniać w całości. W przypadku tego wapka, nie ustawimy temperatury co do 1 stopnia Celsjusza, a jedynie wybierzemy jeden z 5 możliwych ustawień temperatury w zakresie 180-220 stopni Celsjusza. Ponownie nagrzewanie jest bardzo szybkie i jak w przypadku dwóch poprzednich wapków trwa ono 30 sekund. Obsługa tego wapka jest bardzo prosta, wszystko kontroluje się za pomocą jednego przycisku. Przygotowanie suszu czy technika inhalacji nie ma dużego znaczenia, więc jest to naprawdę łatwy w obsłudze sprzęt.

https://www.instagram.com/p/BjKAXhchS0H/?utm_source=ig_web_button_share_sheet

Plusem jest to, że podobnie jak w X-MAX Starry V2 możemy do Foga zakupić dodatkową baterię. Standardowo naładowana do pełna bateria pozwala na ponad 40 minut ciągłej pracy urządzenia. Zawsze oczywiście można zabrać ze sobą powerbank, bo ładuje się go przez port micro-USB. Jest to najdroższy z tych trzech waporyzatorów, kosztuje obecnie 469 zł.

Mam nadzieję, że teraz będzie Wam łatwiej dokonać wyboru dla siebie czy dla bliskich… Nie ma idealnego waporyzatora dla wszystkich, ale wybór jest na tyle duży, że każdy znajdzie idealny waporyzator dla siebie. 

Napisane przez Mestosław

Aktywista racjonalnej polityki narkotykowej. Twórca edukacyjnego kanału “Wiem co ćpiem” oraz “Mestosław” na YouTube. Członek Polskiej Sieci Polityki Narkotykowej oraz Społecznej Inicjatywy Narkopolityki. Współzałożyciel oraz członek zarządu Polskiego Towarzystwa Psychodelicznego. Współpracownik Wolnych Konopi. Ekspert społeczny Parlamentarnego Zespołu ds. Legalizacji Marihuany. Absolwent Europeistyki oraz Studium Pedagogicznego na Uniwersytecie Warszawskim, gdzie obronił pracę magisterską dotycząca polityk narkotykowych w Unii Europejskiej.

Co myślisz?

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Ładowanie…

Ładowanie…

0

Liroy podał szczegóły mandatów za marihuanę, legalizacji w UE i polskich upraw

Od dzisiaj w aptekach można zamawiać medyczną marihuanę. Tym razem serio. Jak wygląda procedura?