w

PRZYKREPRZYKRE SUPERSUPER

Policjant wydalony ze służby za 27 g marihuany w celach leczniczych | Kamil w Mam Temat

W tym odcinku Mam Temat moim gościem jest Kamil, który przez 8 lat był policjantem. Został wydalony ze służby za to, że posiadał 27 gramów marihuany, której używał w celach leczniczych. Teraz walczy o powrót do służby w sądzie. Co myśli o marihuanie? Jakie zdanie na ten temat mają inni policjanci?

Kamil zalegalizował swoje leczenie medyczną marihuaną, poprzez uzyskanie recepty, dopiero po zatrzymaniu. Wcześniej, jak wielu innych policjantów, obawiał się legalnie leczyć – taka forma leczenia mogłaby zostać uznana za uniemożliwiającą pełnienie dalszej służby w Policji. Dzisiaj uważa inaczej.

Sprawę będzie rozpatrywał Sąd Rejonowy w Radziejowie, do składu orzekającego została wylosowana Sędzia Sądu Rejonowego Patrycja Adekunbi. Obrońcą Kamila jest adw. Stelios Alewras. Już niedługo, bo 23 września 2021 r. odbędzie się jego rozprawa w sądzie.

Walczy on o to żeby wrócić do policji i pomóc innym policjantom bez przeszkód się leczyć. Jaki jest jego stosunek do zioła? Jak zmieniał się przez lata? Co myślą na ten temat inni policjanci? Obejrzycie i podajcie dalej!

Napisane przez Mestosław

Aktywista racjonalnej polityki narkotykowej. Twórca edukacyjnego kanału “Wiem co ćpiem” oraz “Mestosław” na YouTube. Członek Polskiej Sieci Polityki Narkotykowej oraz Społecznej Inicjatywy Narkopolityki. Współzałożyciel oraz członek zarządu Polskiego Towarzystwa Psychodelicznego. Współpracownik Wolnych Konopi. Ekspert społeczny Parlamentarnego Zespołu ds. Legalizacji Marihuany. Absolwent Europeistyki oraz Studium Pedagogicznego na Uniwersytecie Warszawskim, gdzie obronił pracę magisterską dotycząca polityk narkotykowych w Unii Europejskiej.

Co myślisz?

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Ładowanie…

Ładowanie…

0

Stało się! Była u mnie policja

Skarga Wolnych Konopi w Sądzie Najwyższym została… Co dalej z inicjatywą 100 tys. podpisów?