w

Projekt ustawy legalizującej marihuanę. Jakie będą przepisy?

Jak będzie wyglądał obywatelski projekt ustawy znoszącej kary za posiadanie do 30 gramów marihuany oraz za uprawę do 3 krzaków? Jak możesz się zaangażować? Kiedy startuje inicjatywa? Co będzie trzeba robić? O tym wszystkim rozmawiam z Maciejem Kowalskim, wieloletnim rzecznikiem prasowym Wolnych Konopi oraz szefem Kombinatu Konopnego.

W najbliższych miesiącach Wolne Konopie będą przygotowywać obywatelską inicjatywę ustawodawczą. Aktywiści biorą sprawy w swoje ręce – jeśli uda się zebrać w odpowiednim czasie 100 tysięcy podpisów, Sejm będzie musiał zająć się projektem zmian w prawie!

Co proponują Wolne Konopie?

30 gramów i prawo do krzaka dla każdego Polaka. Dokładnie to do trzech krzaków… Pracują w tej chwili nad szczegółami projektu, a w międzyczasie zaczynają budować struktury, czyli szukają ludzi. Same się podpisy nie zbiorą, muszą wiedzieć, czy mogą na was liczyć. Mogą prawda?

Jak się zaangażować?

Jeśli chcesz pomóc to napisz na INICJATYWA(at)WOLNEKONOPIE.PL podając miejscowość i województwo, w którym możesz się zaangażować oraz numer telefonu.

Robota będzie tak prosta, że bardziej już się nie da. Na czym będzie polegała pomoc? Pierwsze kilka tygodni będzie polegało na zbieraniu kontaktów do ludzi, liczeniu się etc. Potem poproszą was o to, żebyście w swoim sąsiedztwie spróbowali namówić sklepy, kluby itp., żeby zgodziły się być oficjalnymi miejscami zbiórki podpisów. Jesień i zimę będą więc formalne przygotowanie, a na wiosnę do roboty. 🙂

Od momentu, w którym zakończą się kwestie formalne, będziemy mieć wszyscy dokładnie 3 miesiące na zebranie podpisów 100 tysięcy dorosłych Polaków. Przy kilku milionach użytkowników i ponad 50% poparciu społecznym dla legalizacji marihuany teoretycznie nie powinno to stanowić problemu, ale lepiej się solidnie przygotować. 🙂

Pamiętajcie: udostępniajcie ten artykuł i piszcie na inicjatywa(at)wolnekonopie.pl jeśli chcecie się zaangażować!

Napisane przez Mestosław

Aktywista racjonalnej polityki narkotykowej. Twórca edukacyjnego kanału “Wiem co ćpiem” oraz “Mestosław” na YouTube. Członek Polskiej Sieci Polityki Narkotykowej oraz Społecznej Inicjatywy Narkopolityki. Współzałożyciel oraz członek zarządu Polskiego Towarzystwa Psychodelicznego. Współpracownik Wolnych Konopi. Ekspert społeczny Parlamentarnego Zespołu ds. Legalizacji Marihuany. Absolwent Europeistyki oraz Studium Pedagogicznego na Uniwersytecie Warszawskim, gdzie obronił pracę magisterską dotycząca polityk narkotykowych w Unii Europejskiej.

Komentarze

Dodaj odpowiedź

  Dodaj komentarz

  Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

  Ładowanie…

  Ładowanie…

  0

  12 praktycznych pomysłów na prezent

  Jazda samochodem po marihuanie. Co jeśli zostanie ujawnione THC we krwi kierowcy?